Brafitting dla Mam

April 15, 2019

Sporo mówi się o pozytywach brafittingu w ogóle, ale temat brafittingu dla mam jest zaniedbywany. Brakuje wśród przyszłych mam, świadomości ważkiej roli prawidłowo, profesjonalnie dobranego biustonosza dla zdrowia i urody. 

 

Już od początku ciąży w piersiach zachodzą gwałtowne zmiany powodowane przez działanie hormonów. Piersi nabierają obfitych kształtów. Dzieje się tak w wyniku rozluźnienia tkanki łącznej, rozrostu komórek gruczołowych oraz zwiększenia objętości krwi i limfy. Gromadzi się tkanka tłuszczowa. Drażliwy, obolały biust, zmieniający swoją objętość potrzebuje prawidłowego podtrzymania chroniącego skórę i więzadła Coopera przed wyciąganiem się. Kobiety w ciąży często noszą za małe staniki sprzed ciąży, obiecując sobie, że lepszy sprawią sobie do karmienia. Nawet idealny stanik noszony w okresie karmienia może nie wystarczyć do naprawienia szkód jakich dozna niepodtrzymany, rosnący w czasie ciąży biust. Na zmiany musimy reagować na bieżąco. Z ciasnym obwodem możemy sobie poradzić przedłużaczem obwodu ale z za małą miseczką- nie. Należy uważać na tzw. biustonosze ciążowe które mają rosnąć wraz biustem. Miseczki w takich biustonoszach uszyte są z rozciągliwych, elastycznych materiałów gdzie nie ma mowy o stabilnym podtrzymaniu biustu.

 

 

W czasie laktacji wypełniony mlekiem nawet średniej wielkości biust podlega dużemu obciążeniu grawitacyjnemu. Piersi napełniają się pokarmem. Skutek braku podtrzymania i prawidłowego ułożenia delikatnych, podatnych na urazy piersi może być podobny do urazu mechanicznego. Grozi to zatorami zwłaszcza od spodu piersi. Dlatego stanik do karmienia powinien być stabilny, mieć niewielką rozciągliwość. Panuje nieuzasadniony merytorycznie pogląd, że odpowiedni stanik do karmienia to luźny, najlepiej ,,bawełniak”, który nie podtrzymuje ciężaru piesi, źle układa biust (o ile w ogóle układa). Kobiety szukając takiego wyrobu kupują w konsekwencji zawsze biustonosz o za luźnym obwodzie i za małej miseczce. Ma to potem nieprzyjemne konsekwencje w postaci bólu piersi i zastoju pokarmu. Często Panie uważają, że po ciąży i po karmieniu zadbają o swój biust. Ale pewnych zmian nie da się cofnąć…

A kręgosłup i ramiona Mamy w ciąży czy karmiącej? Za luźny obwód w biustonosza powoduje garbienie się pod ciężarem biustu lub z obawy przed zsunięciem się biustonosza do góry i wypadnięcie biustu dołem. Z czasem garbienie się skutkuje pojawieniem się, jak to mówią rehabilitanci, tzw. wdowim garbem. W opłakanym stanie są ramiona, zwłaszcza u pań o dużym biuście. Są obolałe i napięte gdyż dźwigają (niesłusznie) ciężar biustu na swych barkach. Mogą też pojawiać się bóle głowy.

 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

© 2018 by Studio Brafittingu Agnieszka Dubiel created with Wix.com

  • Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Google+ App Icon
  • Instagram App Icon
  • LinkedIn App Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now