Dobór biustonosza sportowego dla aktywnych mam

Jak przystało na nowoczesne mamy dbacie o swoją kondycję, tężyznę fizyczną. Wybieracie sobie odzież sportową a nawet kreacje na fitness. Ale czy uwzględniacie w swoich sport-zestawach biusto-nosz sportowy z prawdziwego zdarzenia? I nie mam tu na myśli elastycznego topiku czy topa-plaskacza z bajer logo. W swojej pracy (a mam często styczność z mamami fitness) słyszę także: ,,ćwiczę w moim starym biustonoszu bo już do niczego się nie nadaje ”. No tak, a dlaczego tak zagajam o tych sportbiusthaltach? Po co?

 

 

 

 

Właśnie! W czasie uprawiania sportu, aktywności fizycznej zwłaszcza joggingu, fitness, jumpingu, jazdy konnej biust jest narażony na przeciążenia. W czasie intensywnego ruchu np. podczas biegu (bynajmniej niespinterskiego) przeciętny kobiecy biust, przemieszcza się w górę z częstotliwością 3 Hz, prędkością 0,8 m/s, opadając już z prędkością 1 m/s, nieco mniejsze prędkości osiąga, kołysząc się na boki. To tyle danych naukowych.

Sprzyja to nadrywaniu więzadeł Coopera i wyciąganiu włokien kolagenowych- odpowiedzialnych za przytrzymanie biustu na klatce piersiowej. Skutkuje to zmianami jędrności piersi i ich deformacji. Zjawisko to jest niestety nieodwracalne. Biust mamy karmiącej jest o wiele delikatniejszy i bardziej narażony na urazy.

A czasem nie odczuwacie ,,ciągnącego” bólu piersi po takim podskakującym wyciskaniu potów? To jest właśnie objaw przeciążenia biustu.

Ale można temu zaradzić. Wystarczy dobrać odpowiedni, biustonosz sportowy. Wcale nie musi się to wiązać z dużymi kosztami.

Biustonosz sportowy musi posiadać zabudowane, wyprofilowane miseczki obejmujące dookoła każdą pierś z osobna, zamykające od góry piersi oraz doskonale mocować się na mostku . Taki biustonosz skutecznie kontroluje ruch piersi i chroni biust przed deformacją i bólem. Daje też poczucie komfortu przytrzymania biustu a nie spłaszczenia. Żadna z nas nie lubi efektu fali na klatce piersiowej podczas ruchu.

 Oczywiście prawdziwy biustonosz sportowy, musi być uszyty jak odzież sportowa z surowców doskonale transpirujących(odprowadzających) wilgoć. Ostatnia rzecz jaka nam jest potrzebna to ,,efekt mopsa”.

Konieczne jest podszycie surowcem stabilizującym,

uniemożliwiającym odkształcanie się misek i wyciąganiem się biustonosza w czasie ruchu.

Cechuje go również szeroki pas obwodu, zapinany na wielorzędowe haftki i wykończony szeroką komfortową, elastyczna taśmą a także szerokie, podszyte pianką ramiączka.

Tags:

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

© 2018 by Studio Brafittingu Agnieszka Dubiel created with Wix.com

  • Facebook App Icon
  • Twitter App Icon
  • Google+ App Icon
  • Instagram App Icon
  • LinkedIn App Icon
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now